+420 226 254 449 Zákaznický servis : Po - Pá: 8:30 - 16:00 | Otevírací doba prodejny : Po - Ne: 9:00 - 19:30

Výhody nosítek pro nejmenší i rodiče!

Datum: 25.01.2017

Nejen pro maminky, ale i tatínky, kteří se stále rozhodují, jestli pořídit nosítko, tak zde vám přinášíme několik praktických informací, které vám v rozhodování třeba pomohou ;)

Výhody pro rodiče

1. Emoční propojení s miminkem

Odborníci se shodují na tom, že díky blízkému spojení mezi miminkem a rodičem dochází k snazšímu navození citového pouta. Miminku se může tato poloha natolik zamlouvat, že jej lépe uklidníte od pláče a u maminek mohou být tímto způsobem tlumeny poporodní deprese. Pokud plánujete nosit miminko hned po narození, tak vybírejte typ nosítka, které je vhodné pro tak malinké dítě.

2. Volné ruce 

Volné ruce jsou opravdu k nezaplacení. S miminkem v nosítku se dá „vyvádět“ v podstatě cokoliv. Nákupy, úklid, trocha vlastní kosmetiky ;), procházky,.. A právě při procházkách v zimním období, kdy se vám těžko manipuluje s kočárkem ve sněhu, jistě oceníte vlastnosti nosítek. Na trhu je k dostání i spousta zimních bund s vsadkou. Miminko tak krásně schováte v teple a bezpečí. A stejně tak naše nabídka zahrnuje několik zimních krytů na nosítka - najdete v doplňcích ZDE.

3. Skladnost 

Nosítko můžete mít zabalené v podstatě stále při sobě. Můžete jej využít jak venku, tak doma a klidně i jen na pár minut, než tímto způsobem třeba uspíte miminko. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výhody pro miminko

1. Méně pláče 

Miminko by nejradši mělo svoji maminku u sebe 24 hodin denně ;) Díky nosítkům jim těchto chvil za den můžete dopřát víc, než kdybyste miminko měla držet stále v náručí. Jednou totiž síly dojdou ;) Zkuste tak svého špuntíka přilípnout na svoji hruď, aby cítil tlukot vašeho srdíčka a uvidíte, co to s ním udělá ;)

2. Pocit bezpečí 

Blízký oční kontakt, který s vámi bude miminko mít, může navodit pocit tolik potřebného bezpečí. Miminko tak nebudete vystavovat zbytečným stresům z okolí.  Tento stav tak může mít vliv na odrostlejší dítě, které díky těmto příjemným pocitům z raného dětství bude méně bojácné.

3. Rychlejší rozvoj 

Nošenému miminku umožníte mnohem větší rozhled než pouze ten, který má v leže.  Miminko získává více vjemů z okolí a nenásilně tak zapojuje své svalíky, které mu pomohou v dalším rozvoji.

A co na závěr?

Snad jen, že každé miminko má svůj vlastní svět a každému vyhovuje trochu něco jiného. Ukažte svému špuntíku, jaké jsou možnosti, on už vám sám napoví, co mu vyhovuje nejlépe ;)

Pozor si také dejte na kvalitu nosítek. Na trhu seženete spoustu druhů, ale ne všechny jsou pro miminko vhodné. Nerozhodujte se proto jen podle ceny. Mohli byste pak zakoupit spíše „visítko“ než nosítko – nožičky miminka nedostanete do té správné polohy a mohli byste mu v konečném důsledku ještě ublížit.

U nás ve špuntíků vám nabízíme samozřejmě jen to nejlepší pro vaše malé ratolesti. ZDE najdete celou jak barevnou, tak velikostní škálu nosítek.

Vybírat můžete ze značek:

Ergobaby Manduca Babymoov Babybjörn Lodger Caboo

Zastavte se za námi

 
Věštínská 19, Praha 5, Radotín
2 min od Pražského okruhu
(sjezd Zbraslav/Radotín)
 
Pondělí - Neděle: 9:00 - 19:30
Zobrazit prodejnu
Mapa prodejny